Hľadať

Isotra ochranné systémy

Bývate alebo čoskoro budete bývať v dome či v byte svojich snov. Vyberáte si žalúzie alebo rolety tak, aby splnili vaše požiadavky na zatienenie interiéru, svetelnú aj tepelnú pohodu pre prácu aj odpočinok, znížili náklady na klimatizáciu a súčasne dotvorili interiér podľa vašich predstáv.

Výrobky spoločnosti ISOTRA, a. s., predstavujú špičkové technické riešenie skĺbené s požiadavkami na moderný dizajn. Je pre nás samozrejmosťou spĺňať aj požiadavky normy ČSN EN 13120 na zaistenie bezpečnosti detí.

Spoločnosť ISOTRA, a. s., vyvinula nasledujúce vlastné ochranné prvky pre zaistenie bezpečia vášho domova a vašich detí::

Spojka

Spojka zabezpečí, že pri pôsobení sily väčšej ako 6 kg sa roztrhne retiazka a eliminuje sa nebezpečná slučka. Na montáž spojky sa môžete pozrieť tu.

Kladka

Pri jej použití sa napnú ovládacie šnúry tak, že medzi dvoma šnúrami nie je možné vytvoriť slučku. Na montáž kladky sa môžete pozrieť tu.

Navijak, dve kolieska

Zabraňujú šnúram tvoriť slučky a zároveň ich udržujú vo výške mimo dosahu detí. Na montáž navijaka a dvoch koliesok sa môžete pozrieť tu.

Všetky naše výrobky interiérovej tieniacej techniky sú označené varovným upozornením. Upozornenie nájdete na samotnom výrobku aj na obale.

Text a forma výstražného značenia je daná normou a má nasledujúcu formu:

VAROVANIE:

  • malé deti sa môžu uškrtiť v slučke z vyťahovacích šnúr, retiazok, opaskov a vnútorných šnúr, ktorými sa ovláda výrobok;
  • aby nedošlo k uškrteniu a zamotaniu, odstráňte šnúry z dosahu malých detí. Šnúry sa môžu omotať okolo krku dieťaťa;
  • odstráňte postele, detské postieľky a nábytok z blízkosti okna obsahujúceho šnúry;
  • šnúry nespletajte dohromady. Uistite sa, že šnúry nie sú skrútené a nevytvárajú slučku.
Výstražný piktogram

Vhodnosť jednotlivých bezpečnostných systémov pre konkrétne produkty ISOTRA ukazuje pre konkrétne produkty ISOTRA ukazuje tabuľka.